- Akcie 2017/2018 - Exkurzia na Sninský kameň
Zelená škola
Kolégium zelenej školy
Audit zelenej školy
Environmentálny akčný plán
Monitoring a hodnotenie
Odkazy
Internetová žiacka knižka
Rozvrh hodín
Voľné pracovné miesta
Jedálny lístok
Testovanie 9 - 2017
Testovanie 5 - 2017
Info
18.12.2017

Dnes má meniny
Sláva
Zajtra má meniny
Judita
Počet prístupov
mod_vvisit_counterDnes68
mod_vvisit_counterVčera107
mod_vvisit_counterTento týždeň68
mod_vvisit_counterTento mesiac2042
mod_vvisit_counterSpolu336164
Online
Práve je pripojených:
1 Hosť
Anketa
Úvod arrow Exkurzia na Sninský kameň
Akcie 2017/2018 - Exkurzia na Sninský kameň Tlačiť Email

Sninský kameň – Morské oko 2017

Dňa 2.X.2017 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie Sninsky kameň – Morské oko 2017. Celkovo 40 žiakov našej školy (7. až 9. ročníka) si vďaka príjemnému jesennému počasiu mohlo vychutnať pobyt v jednom z najkrajších kútov Slovenska. Oboznámili sa s rastlinami, živočíchmi a chránenými druhmi Vihorlatských vrchov, geologickou stavbou sopečného pohoria a systémom ochrany prírodného dedičstva na Slovensku. Súčasťou exkurzie bola aj turistická časť, ktorej cieľom bol výstup na Sninsky kameň s nadmorskou výškou 1005 m.n.m.

Jasná obloha a slnečné počasie umožnili z tohto bodu panoramatické výhľady na oblasť Laboreckej vrchoviny, Bukovských vrchov, ukrajinskej časti Východných Karpát a na časť Východoslovenskej nížiny.

Všetkých 40 žiakov a traja členovia pedagogického zboru (Mgr. Tatiana Dobošová, Mgr. Dušan Bajus, Mgr. Martin Ujhelyi) sa v zdraví absolvovalo primeranú (pre niektorých účastníkov viac fyzicky náročnú) exkurziu.

 

Mgr. Martin Ujhelyi

 

 

Ďalšie foto nájdete tu