- Akcie 2017/2018 - SteelPark Košice

1 Hosť
Akcie 2017/2018 - SteelPark Košice Tlačiť Email

Exkurzia v SteelParku

Dňa 27. októbra 2017 sme sa my ôsmaci  zobudili do veľmi hmlistého dňa. Ale nám to neprekážalo, pretože sme sa tešili na exkurziu do SteelParku v Košiciach.

SteelPark je zábavno-technické centrum s viac ako 50 interaktívnymi exponátmi demonštrujúcimi príbeh ocele. Expozícia ponúka návštevníkom aktívne hranie sa s exponátmi z oblasti fyziky, optiky, geológie, magnetizmu, hutníctva, biometriky, strojárenstva.

Po príchode do Košíc sme vstúpili do centra SteelParku. Každý žiak dostal svoj náramok. Vyskúšali sme si rôzne prístroje, cestovali do stredu Zeme, dokonca sme si zahrali hry, ako futbal s robotmi, trojrozmerné piškvorky, či hľadanie vecí z ocele na interaktívnej tabuli.  Dozvedeli sme sa veľa nového a zaujímavého. Vyskúšali sme si aj prácu s VinciLab (prístroj na meranie rôznych závislostí).  Videli sme ako sa vyrába autíčko z ocele, ktoré sme si mohli zakúpiť. V bádateľskom laboratóriu sme sa dozvedeli niečo o fyzikálnej veličine a vážení.

Po ukončení exkurzie v Steelparku sme mali rozchod v obchodnom centre Aupark. Táto exkurzia sa nám veľmi páčila a domov sme odchádzali síce unavení, ale naplnení novými vedomosťami z oblasti fyziky, chémie či biológie.

Ema Hrubovská 8. A

A takto to vyzeralo v SteelParku